Objawy zanieczyszczenia organizmu

Zanieczyszczenie organizmu może posiadać naprawdę niekorzystne efekty jeżeli chodzi o stan naszego zdrowia, samopoczucie, kondycję psycho-fizyczną oraz odporność. Jeżeli zastanawiasz się jakie są najwyraźniejsze objawy zanieczyszczenia organizmu i co Twoje ciało chce Ci poprzez nie przekazać powinieneś zapoznać się z książką jednego z największych polskich ekspertów w dziedzinie zdrowego odżywiania i trybu życia – Michała Tombaka.

Według niego objawy zanieczyszczenia organizmu możemy podzielić na 7 kolejnych poziomów. Pierwszy z nich wiąże się z odczuwaniem nagłego zmęczenia, w kolejnych dochodzą natomiast bóle głowy, łamanie w kościach, alergie, pojawienie się kamieni nerkowych oraz nadwagi, deformacje narządów wewnętrznych dochodząc aż do rozkładu organów i komórek.

Objawy obecności w organizmie toksyn bardzo często zależne są od tego jaki organ został najsilniej zaatakowany. W przypadku gdy problem dotyczy jelita grubego wtedy najcharakterystyczniejszymi objawami są gazy, czarny nalot na zębach, nalot na języku, wągry, alergie, pojawianie się na ciele znamion.

Oznakami zanieczyszczenia wątroby są natomiast piegi, plamy w okolicach korzeni włosów, zimna oraz bardzo wilgotna skóra dłoni, spód języka zabarwiony na żółto i co ciekawe niemożność wykonania prawą nogą tak długiego kroku jak nogą lewą.

Do innych bardzo częstych objawów zanieczyszczenia organizmu zalicza się białe plamy na paznokciach, łamliwe włosy, nieświeży oddech z ust nadmierną potliwość (połączoną z bardzo nieprzyjemnych zapachem), itp.